Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10 - 18:00, So 10 - 12:00)

Broušení bruslí

K špičkové hokejové prodejně patří také špičkový servis. A co se týče broušení bruslí, s klidným svědomím Vám můžeme říci, že k té špičce patříme.

Co Nám pomáhá ke špičkovému broušení?

Na Naší prodejně brousíme na profesionální Kanadské brusce Blademaster. Tuto brusku využívají nejen kluby v NHL, ale také reprezentační týmy Kanady, U.S.A., Ruska, Švédska, Finska a v neposlední řadě také České republiky. Brousit jsme se naučili od profesionála, který brousí brusle již léta a patří ke špici v České republice. Našima rukama už prošlo přes 5000 párů bruslí, takže zkušennosti máme i s nejnáročnějšími požadavky.

Co vše nabrousíme?

Zkráceně: úplně vše co Nám přinesete. Jen Nám prosím nenoste nože a nůžky, s těmi Vám moc nepomůžeme. Neděláme rozdíly mezi "profíkem" nebo rekreačním bruslařem. Nabrousíme Vám veškeré brusle. Hokejové, brankářské, krasobrusle, ale i brusle na rekreační bruslení ze sportovních řetězců. S žádnými bruslemi nemáme problém. 

Naše bruska není automat, vše děláme pouze ručně.

V dnešní době, kdy hodně práce zastupují počítače a stroje, jsme světlou vyjímkou a brusle brousíme ručně. Razíme heslo: šikovné ruce jsou mnohem více než stroj. Existují i automatické brusky, kdy brusle jen postavíte, zmáčknete program, jdete na kafe a než se vrátíte, tak jsou brusle nabroušené. Nicméně touto cestou jsme jít nechtěli a o každý pár bruslí se staráme pomocí vlastních sil a umění rukou. Na každém páru bruslí si dáváme záležet jako bychom si brousili své vlastní brusle a neděláme rozdíly mezi hokejisty nebo rekreačními bruslaři. 

Jak probíhá samotné broušení?

Abychom Vám brusle dobře nabrousili, tak je třeba několika úkonů. Tvrdým diamantem je potřeba si brusný kotouč obrousit do hladka, aby byly hrany nabroušené čistě a ostře. Poté přichází ten hlavní úkon - samotné broušení. Konečný prvek je změření roviny speciální měrkou. Dbáme na to, aby brusle byly nejen dostatečně ostré, ale aby hrany bruslí byly rovné. Není nic horšího, když máte křivě nabroušené brusle, což poznáte zejména v obloucích a přešlapování, kdy Vám hrany podkluzují. 

Ceník broušení bruslí najdete zde.

Připojená videa

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete